מה זו חרדה? והאם אפשר להפחית אותה?

בעידן המהיר, התחרותי והדורשני בכלל ובתקופה המורכבת כעת בפרט, לגוף שלנו אין יכולת להחזיק הכול בפנים. נוסיף לזה את המחשבות שלעיתים לא מרפות ונוסיף לזה שלכל אחד יש את הסיפור שלו, וכמו שאני רואה את הדברים, מתוך חוויה אישית של חרדות עם לילות בלי שינה ועם למידה ממורים נפלאים, אם אנחנו שומרים הכול בפנים, לא משחררים רגשות ואנרגיה כלואה ולא נמצאים בדרך או במקום של מימוש עצמי, הנפש שלנו עלולה להביע את זה בחרדות. לא סתם אומרים כי שינוי מתחיל מבפנים.מה שבאמת משמח אותי, שאפשר בהחלט להתגבר על חרדות ויותר מזה, גם להיכנס באומץ ובכנות פנימה ולצאת למסע של ריפוי פצעי העבר, המקור של החרדות ומשם לעשות שינוי אמיתי בדרך למימוש עצמי.מה זה ריברסינג/נשימה מעגלית דינאמית?

טכניקת נשימה מיוחדת המאפשרת לעקוף את המיינד וללכת למקומות בגוף ובתת מודע, שאין לנו גישה אליהם בדרך כלל.כשזה קורה, נפתחת אפשרות לשחרר רגשות חסומים ומודחקים, להוריד שכבות, להביע את הקול האמיתי הפנימי, להשתחרר מדפוסים והרגלים מזיקים, להוריד עומס באופן משמעותי מחיי היום יום בכל התחומים פיזית ורגשית, להשתחרר מטראומות בילדות המשפיעות עלינו, וכל זה בקצב המתאים לכל אחת ואחד בדרך לשחרור, הרמוניה, שלווה, איזון ושמחה. 

מה זה מיינדפולנס ומה זו מדיטציה?

מיינדפולנס- לחיות בתשומת לב לרגע הזה, בקבלה ובהכלה. כלפי עצמי, האחר והסביבה.מדיטציה- תרגול מנטאלי בו אנחנו מפתחים את האיכות של תשומת לב להטיב עם חיינו והסביבה.בעיניי השילוב של שניהם, עם תרגול יום יומי, ההופך להרגל, מגביר אט אט את האיכות של החיים בפעולות של היום יום. בקפה, בשטיפת כלים, בנהיגה, בעבודה, ביחסים, בלימודים ועוד..יש סוגים רבים של מדיצטיות:
מדיטציות לבניית כושר ריכוז
מיקרו מדיטציות/ תרגילי נשימה למצבים שונים ( יש פירוט סוגי נשימה בשאלה הבאה)
מדיטציות התבוננות וחקירה על רגשות, מחשבות, תחושות, פעולות, דפוסים והרגלים שלנו
מדיצטיות למימוש פונטנציאלים, למגנוט ולזימון שפע, להכרת תודה, לבוקר וללילה ועוד.

אילו סוגי נשימות קיימות?

יש הרבה טכניקות נשימה שיכולות להתאים למגוון מצבים רחב, לכל אחת ואחד.סוגי נשימות:
נשימה לריפוי פצעי העבר
נשימה לחרדה, איזון וקרקוע
נשימה לריכוז ובניית כושר ריכוז
נשימה להפחתת סטרס, לחץ ומתחים לפני משימה/עיסוק/הרפתקה
נשימה לשחרור אנרגיה כלואה
נשימה למקומות נסתרים שמעבר לגוף

עבורי הנשימה זמינה כאן ועכשיו, בכל פעם שנצטרף היא פה, היא והגוף שלנו.
אפשר לסמוך על שניהם, בעיניים עצומות ופקוחות.